Aleksandra Lipień

Studia magisterskie ukończyłam na kierunku prawo oraz na kierunku administracja na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie na Wydziale Prawa i Administracji UJ odbywam studia doktoranckie.

Moim marzeniem było ukończenie studiów medycznych, ale w trakcie nauki w liceum, w klasie o profilu matematyczno-fizycznym, moje zainteresowania uległy zmianie w kierunku prawa. Pomimo wyboru studiów prawniczych, medycyna zawsze pozostawała mi w pamięci, dlatego gdy nadarzyła się okazja, aby połączyć jedno z drugim, wiedziałam, że to jest właściwa dla mnie droga. W pracy w Kancelarii najbardziej cieszy mnie możliwość niesienia pomocy innym, gdy uszczerbkowi ulega ich zdrowie.

Poza rozwijaniem swojej wiedzy z zakresu prawa medycznego, staram się również poszerzać swoją wiedzę z prawa konstytucyjnego. Wydałam kilka publikacji naukowych, a obecnie przygotowuję rozprawę doktorską na temat weryfikacji ważności wyborów w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

W okresie letnim lubię jeździć na rolkach, które zimą zamieniam na łyżwy, a kiedy pozwala mi na to czas, odwiedzam operę.