mec. Michał Krzanowski

Uzyskałem dyplom ukończenia studiów prawniczych w Krakowskiej Szkole Wyższej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie i zdałem egzamin na aplikację radcowską w 2012 roku. W 2016 roku, po zdaniu państwowego egzaminu zawodowego, uzyskałem tytuł radcy prawnego.

Pochodzę z rodziny o tradycjach lekarskich. Zarówno moja siostra, a także mój wujek i ciocia praktykują w zawodzie lekarskim, podobnie zresztą jak moi dziadkowie. Gdyby tego było mało, moja siostra poślubiła lekarza...

Jednak tego typu ścieżka kariery nigdy do mnie nie przemawiała, ponieważ od zawsze pragnąłem zostać prawnikiem. Jak się okazuje, połączenie ze sobą dwóch, na pierwszy rzut oka, diametralnie różnych światów jest nie tylko możliwe, ale niekiedy i wręcz bardzo proste. Wybór ścieżki zawodowej, w ramach której zajmuję się sprawami związanymi z uszkodzeniami ciała i rozstrojem zdrowia, biorąc pod uwagę wszystkie powyżej wskazane aspekty, był dla mnie od początku klarowny.

Dołączyłem do BFP w 2012 roku. Patrząc wstecz widzę, jak bardzo Kancelaria pomogła mi w doskonaleniu zawodowym w dziedzinie prawa medycznego. Otrzymałem szansę zapoznania się z wieloma różnorodnymi przypadkami dotyczącymi obrażeń ciała. Na początku musiałem poświęcić sporą ilość czasu na studiowanie publikacji o tematyce ściśle medycznej. Jednak za sprawą pomocy uzyskanej od moich doświadczonych współpracowników, mogę w tym momencie dumnie powiedzieć, iż moje zrozumienie tej dziedziny znacząco się poprawiło. To pozwoliło mi zaangażować się w sprawy, w których występują wszelkiego rodzaju typy uszkodzeń ciała.

Jako członek zespołu medycznego Kancelarii BFP, zajmuję się także kwestiami dotyczącymi wystąpienia uszkodzeń ciała i rozstroju zdrowia w ramach spraw transgranicznych. Tego typu sprawy są ze swojej natury skomplikowane, co jest ważne dla osoby oczekującej niebagatelnych wyzwań w swojej codziennej pracy. Ze względu na moje zaangażowanie w tego typu sprawy, miałem możliwość uczestnictwa w wielu międzynarodowych konferencjach organizowanych przez PEOPIL. Praca nad sprawami ze sfery transgranicznej umożliwia mi posiadanie stałego kontaktu i obcowania z j. angielskim.

Jestem zagorzałym fanem piłki nożnej, urządzeń elektronicznych i kotów.