mec. Bartłomiej Indyka

Współpracę z zespołem kancelarii BFP rozpocząłem w 2018 roku zaraz po ukończeniu studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, wieńcząc pięcioletnią przygodę ze studiami pracą magisterską z zakresu prawa gospodarczego. Obecnie kształtuję swoją wiedzę prawniczą i poznaję funkcjonowanie naszego prawodawstwa jako aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.

Wybór zawodu prawnika w moim przypadku nie wynikał z marzeń z lat dzieciństwa ani nie stanowi kontynuacji rodzinnej kariery prawniczej, lecz był czysto intuicyjny. Stawiam na nieustanny rozwój, cenię różnorodność oraz niepowtarzalność, uwielbiam wyzwania, a przede wszystkim czuję się spełniony, gdy mogę nieść pomoc innym. I to właśnie gwarantuje mi zawód prawnika – poczucie satysfakcji i spełnienia.

Centrum moich zainteresowań skupia się w zakresie prawa cywilnego oraz prawa gospodarczego, w tym prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.
W Kancelarii pracując w dziale prawa gospodarczego poznaję specyfikę wykonywania zawodu radcy prawnego i zdobywam wiedzę praktyczną pod okiem najwyższej klasy specjalistów, uczestnicząc w obsłudze podmiotów gospodarczych. Obecnie przede wszystkim zdobywam doświadczenie w sprawach sądowych w zakresie windykacji wierzytelności pieniężnych.

Po pracy łączę aktywność fizyczną z naturą. Od lat moją pasją jest ogrodnictwo. Ogród od wiosny do jesieni to mój drugi dom, który nieustannie wzbogacam o coraz bardziej wyszukane odmiany roślin. Poza tym jestem wielkim miłośnikiem gór, uwielbiam jazdę na rowerze, wyprawy na quadzie, jazdę na nartach oraz literaturę o astronomii.