mec. Karolina Golachowska

W 2014 roku, w czasie trwania studiów prawniczych podjęłam decyzję, by zostać członkiem Koła Naukowego Prawa Medycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, a od czerwca 2015 roku do czerwca 2016 roku miałam zaszczyt pełnić w nim funkcję Prezesa. Praca w Kole dała mi możliwość organizowania ogólnopolskich konferencji naukowych oraz cyklicznych spotkań z ekspertami z dziedzin takich jak: prawo, medycyna, czy farmacja, podczas których miałam możliwość zdobywania wiedzy z zakresu prawa medycznego.

W lipcu 2015 roku odbyłam praktykę w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie, a w październiku 2015 roku rozpoczęłam pracę w Kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni, w której staram się poszerzać swoją wiedzę do dziś. Należąc do pionu specjalizującego się w prowadzeniu spraw dotyczących błędów medycznych mam okazję rozwijać swoje zainteresowanie tą dziedziną prawa. Praca w kancelarii nauczyła mnie, że teoria często nie pokrywa się z praktyką, a sprawy o błędy medyczne stanowią wyzwanie wymagające wiedzy i doświadczenia. W styczniu 2018 r. rozpoczęłam aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie a w roku 2021, po zdaniu państwowego egzaminu zawodowego, uzyskałam tytuł radcy prawnego.

Wolne chwile lubię spędzać w gronie najbliższych przyjaciół lub czytając książkę, a najlepszą formą odskoczni jest dla mnie aktywność fizyczna - zajęcia pilates lub ćwiczenia na siłowni.