Z Kancelarią BFP współpracuję od jej powstania, a od 2016 roku jako partner. Sprawuję także funkcję wicedziekana ds. promocji i doskonalenia zawodowego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.
Zajmowanie się sprawami związanymi z uszkodzeniami ciała i z rozstrojem zdrowia, a także tymi dotyczącymi błędów w sztuce lekarskiej, z pewnością nie stanowiło mojego dziecięcego marzenia. Nie towarzyszyły mi wzniosłe idee. Nikt w mojej rodzinie nie wykonywał zawodu lekarskiego, a ja, z powodu wysokiej odporności i rzadkiej potrzeby korzystania z opieki lekarskiej, znałam placówki medyczne jedynie z ekranu telewizora.
Tak, to wszystko wydarzyło się przez przypadek. Jednak patrząc wstecz, mogę powiedzieć, że był to typ przypadku, który prowadzi wprost do przeznaczenia. Kiedy kilkanaście lat temu, wciąż jako studentka, rozpoczynałam pracę w Kancelarii BFP i otrzymałam pierwsze akta sprawy dotyczącej zaniedbań w sztuce lekarskiej… ten świat pochłonął mnie natychmiast! Dziś nie potrafię już wyobrazić sobie siebie samej zajmującej się czymkolwiek innym. W tej chwili mogę zaś być dumna z imponującej historii spraw zakończonych sukcesem, dużej liczby klientów, z którymi utrzymuję kontakt nawet po zamknięciu sprawy, a także wydzielonej części prywatnej biblioteki poświęconej wyłącznie historii medycyny.
Paradoksalnie, to co robię pozwala mi docenić bardzo ciężką pracę wykonywaną przez lekarzy, a medycyna stała się moją osobistą pasją (choć, z całą pewnością, nieodwzajemnioną…). Żywię przekonanie, iż tak długo, jak każdy z nas uczy się na własnych błędach, mogę przyczynić się do zapobiegania im. W jaki sposób? Poprzez pomoc udzielaną naszym klientom w uzyskiwaniu satysfakcjonujących ich odszkodowań z tytułu pojawiających się błędów i zaniedbań w sztuce lekarskiej.